KAUNO RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Startuoja tarptautinio bendradarbiavimo projekto įgyvendinimas

Birželio 6 dieną Kauno rajono vietos veiklos grupė ir Nacionalinė mokėjimų agentūra pasirašė paramos sutartį tarptautinio bendradarbiavimo projekto "Jie skrenda" įgyvendinimui. Projekto partneriai: Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“, Kauno rajono VVG, Garliavos miesto VVG.

Projekto tikslas: Skatinti Kauno rajono ir Myslibužo regiono jaunimo pilietinį ugdymą per aviacijos istorijos pažinimą ir įamžinimą.

Projekte numatytos šios veiklos:

Tautodailininkų (medžio drožėjų) plenero organizavimas Lietuvoje. Kauno rajone bus organizuojamas tautodailininkų (medžio drožėjų ir skulptorių) kūrybinis pleneras. Plenero metu sukurti darbai papuoš Sklandytojų kalvos (Netonių k., Raudondvario sen., Kauno r.) aplinką. Dalyvaus tautodailininkai iš abiejų Kauno rajono vietos veiklos grupių ir Lider Pojezierza (Lenkija) teritorijų.

Jaunimo stovyklos organizavimas. Kauno rajono VVG teritorijoje bus organizuota jaunimo stovykla, kurioje dalyvaus jaunimas iš projekto partnerių teritorijų. Į stovyklą bus atrinktas jaunimas, kuris domisi kinu, filmų kūrimu ir yra visuomeniškai aktyvus arba iš socialinės rizikos šeimų. Stovyklos metu jaunimas susipažins su filmų kūrimu, apie tai vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves šios srities specialistai. Stovyklos dalyviai kurs filmą, skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 85-osioms metinėms paminėti ir šiuolaikinio jaunimo požiūriui į tai atskleisti.

Tautodailininkų (medžio drožėjų) plenero organizavimas Lenkijoje. Pszcelnike bus organizuojamas tautodailininkų (medžio drožėjų) kūrybinis pleneras. Plenero metu sukurti darbai papuoš S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos memorialo aplinką. Dalyvaus tautodailininkai iš abiejų Kauno rajono vietos veiklos grupių ir Lider Pojezierza (Lenkija) teritorijų.

Infrastruktūros prie S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos rekonstrukcija ir modernizavimas. Lenkijoje, Pszcelnike bus rekonstruota ir modernizuota S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos memorialo aplinka: iš medžio įrengtos naujos pavėsinės, suolai, stalai. Šie elementai bus papuošti lenkiškos ir lietuviškos drožybos elementais, pagamintais vykusiame plenere Lenkijoje.

Kauno rajono jaunimo ir tautodailininkų išvyka į partnerių projekto renginį skirtą S. Dariaus ir S. Girėno žūties 85-ųjų metinių minėjimui Lenkijoje, Pszcelnike. Jaunimo stovyklos dalyviai, dalyvavę kuriant filmą apie S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį ir tautodailininkai, dalyvavę kūrybiniuose pleneruose, dalyvaus išvykoje į S. Dariaus ir S. Girėno žūties 85-ųjų metinių minėjimą Lenkijoje, Pszcelnike.

Renginio „Jie skrenda“ organizavimas. Renginys jaunimui, jaunimo organizacijoms ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms skirtas aviacijos populiarinimui. Renginio vieta Netonių kalva, Netonių k., Raudondvario sen, Kauno .r.. Jo metu bus pristatyti plenere sukurti darbai, jaunimo stovyklos metu sukurtas filmas apie S. Dariaus ir S. Girėno žygį, atsiminimais dalinsis nuo šios kalvos skraidę aviatoriai veteranai, vyks jaunųjų aviatorių, aitvarų, skraidyklių, raketų ir aviamodelių gamybos edukacijos, jaunimo sukurtų skraidančių objektų paroda ir konkursas, koncertinė programa.

Video tilto tarp Pszcelniko, S. Dariaus ir S. Girėno žūties memorialo ir Kauno rajono organizavimas. Kauno rajone, Netonių kaime, ant sklandytojų ir parasparnininkų kalvos bus įrengta speciali info lentelė. Lankytojai, nuskaitę lentelėje esantį specialų kodą, galės internetu stebėti S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietą, arba pažiūrėti video medžiagą apie žūties memorialą, arba jaunimo sukurtą filmą apie šių lakūnų žygį. Analogiškos lentelės bus įrengtos ir Garliavoje bei Myslibuže.

Projekto rezultatų pristatymas Kauno rajono gimnazijose. Planuojami 3 projekto dalyvių susitikimai su moksleiviais Kauno rajono gimnazijose, kurių metų bus pristatomas projektas, demonstruojamas ir aptariamas stovykloje sukurtas filmas.

Kviečiame įsijungti į projekto veiklas.

Kauno rajono VVG fotografijos iš S. Dariaus ir S. Girėno žūties 80-ųjų metinių minėjimo Lenkijoje, Pszcelnik.