KAUNO RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Projekto informacija

2018 m. birželio 6 dieną Kauno rajono vietos veiklos grupė ir Nacionalinė mokėjimų agentūra pasirašė paramos sutartį tarptautinio bendradarbiavimo projekto "Jie skrenda" įgyvendinimui. Projekto partneriai: Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“, Kauno rajono VVG, Garliavos miesto VVG.

Projekto tikslas: Skatinti Kauno rajono ir Myslibužo regiono jaunimo pilietinį ugdymą per aviacijos istorijos pažinimą ir įamžinimą.

Projekte įgyvendintos šios veiklos:

Tautodailininkų (medžio drožėjų) plenero organizavimas Lietuvoje. Kauno rajone buvo organizuotas tautodailininkų (medžio drožėjų ir skulptorių) kūrybinis pleneras. Plenero metu sukurti darbai papuošė Sklandytojų kalvos (Netonių k., Raudondvario sen., Kauno r.) aplinką. Dalyvavo tautodailininkai iš abiejų Kauno rajono vietos veiklos grupių ir „Lider Pojezierza" (Lenkija) teritorijų.

Jaunimo stovyklos organizavimas. Kauno rajono VVG teritorijoje buvo organizuota jaunimo stovykla, kurioje dalyvavo jaunimas iš projekto partnerių teritorijų. Į stovyklą buvo atrinktas jaunimas, kuris domisi kinu, filmų kūrimu ir yra visuomeniškai aktyvus arba iš socialinės rizikos šeimų. Stovyklos metu jaunimas susipažino su filmų kūrimu, apie tai vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė šios srities profesionalai. Stovyklos dalyviai sukūrė du filmus, skirtus S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 85-osioms metinėms paminėti ir šiuolaikinio jaunimo požiūriui į tai atskleisti.

Jaunimo stovykloje sukurti filmai.

Tautodailininkų (medžio drožėjų) plenero organizavimas Lenkijoje. Pszcelnike buvo organizuotas tautodailininkų (medžio drožėjų) kūrybinis pleneras. Plenero metu sukurti darbai papuošė S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos memorialo aplinką. Dalyvavo tautodailininkai iš abiejų Kauno rajono vietos veiklos grupių ir Lider Pojezierza (Lenkija) teritorijos.

Infrastruktūros prie S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos rekonstrukcija ir modernizavimas. Lenkijoje, Pszcelnike buvo rekonstruota ir modernizuota S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos memorialo aplinka: iš medžio įrengtos naujos pavėsinės, suolai, stalai. Šie elementai buvo papuošti lenkiškos ir lietuviškos drožybos elementais, pagamintais vykusiame plenere Lenkijoje.

Kauno rajono jaunimo ir bendruomenininkų išvyka į partnerių projekto renginį skirtą S. Dariaus ir S. Girėno žūties 85-ųjų metinių minėjimui Lenkijoje, Pszcelnike. Jaunimo stovyklos dalyviai, dalyvavę kuriant filmą apie S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį ir tautodailininkai, dalyvavę kūrybiniuose pleneruose, dalyvavo išvykoje į S. Dariaus ir S. Girėno žūties 85-ųjų metinių minėjimą Lenkijoje, Pszcelnike.

Renginio „Jie skrenda“ organizavimas. Renginys jaunimui, jaunimo ir bendruomeninėms organizacijoms. Renginys skirtas bendruomenių prisistatymui ir aviacijos populiarinimui. Renginio vieta Netonių kalva, Netonių k., Raudondvario sen, Kauno .r.. Jo metu buvo pristatyti plenere sukurti darbai, jaunimo stovyklos metu sukurti filmai apie S. Dariaus ir S. Girėno žygį, atsiminimais dalijosi nuo šios kalvos skraidę aviatoriai veteranai, vyko jaunųjų aviatorių, aitvarų, skraidyklių, raketų ir aviamodelių gamybos edukacijos, bendruomenių sukurtų skraidančių objektų paroda ir konkursas, koncertinė programa.

Video tilto tarp Pszcelniko, S. Dariaus ir S. Girėno žūties memorialo ir Kauno rajono organizavimas. Kauno rajone, Netonių kaime, ant sklandytojų ir parasparnininkų kalvos buvo įrengta speciali info lentelė. Lankytojai, nuskaitę lentelėje esantį specialų kodą, gali internete peržiūrėti video medžiagą apie žūties memorialą, arba jaunimo sukurtus filmus apie šių lakūnų žygį. Analogiškos lentelės įrengtos ir Garliavoje bei Myslibuže.

Projekto rezultatų pristatymas Kauno rajono mokyklose. Įvyko 3 projekto dalyvių susitikimai su moksleiviais Kauno rajono mokyklose, kurių metų buvo pristatomas projektas, demonstruojami ir aptariami stovykloje sukurti filmai. Susitikimai vyko Karmėlavos B. Buračo gimnazijoje, Šlienavos ir Zapyškio pagrindinėse mokyklose.