KAUNO RAJONO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ

Įvyko informacinis renginys Domeikavoje

Birželio 15 dieną - šeštadienio rytą Kauno rajono bendruomenės rinkosi į informacinį renginį „Vietos plėtros strategijos kvietimai skirti bendruomeninėms organizacijoms“. Kartu buvo simboliškai paminėtas Kauno rajono vietos veiklos grupės (toliau - VVG) veiklos 15 metų jubiliejus. Renginio metu buvo pristatytos VVG strategijos priemonės ir veiklos sritys, kuriose pareiškėjais gali būti bendruomeninės organizacijos.

Bendruomeniečiai turėjo puikią progą aptarti bendruomeninius džiaugsmus ir rūpesčius. Nors kviesdami susitikti rašėme, kad mums geriausia dovana yra dalyvių gera nuotaika ir šypsenos. Tačiau bendruomeniečiai nudžiugino apie VVG sukurtais eilėraščiais, svajonių debesėliu, braškėmis iš širdies, darbštumą simbolizuojančiu medumi, bendruomeninėmis gėlėmis, „15 metų kartu“ kepurėlėmis, gausybės šaukštu ir kitais gardumynais. Ačiū Jums už tai, kad esate kartu! 15 metų tai ne tik VVG veiklos skaičius, tai viso bendruomeninio judėjimo veiklos šventė!
Džiaugiamės, kad penkiolikta metų VVG veikia kartu su Kauno rajono bendruomene. Bendruomenių aktyvumą vertiname, kaip stabilų, pabrėžiant, jog visada norėtųsi daugiau, bet stabilumas irgi džiugina.

Renginyje akcentavome dvi pagrindines žinutes. Pirma, kad niekas kitas iš viršaus, šono ar apačios, nesustiprins, nesuaktyvins bendruomenės, tai gali padaryti tik vidinis troškimas veikti ir nauji įdomūs sumanymai. Žinoma, išorinės konsultacijos yra reikalingos kaip pagalba veikti.
Antroji mūsų žinutė buvo apie tai, kad jau įpusėjome įgyvendinti 2014-2020 metų finansinio laikotarpio strategiją ir vietos projektus, laikas galvoti apie dar likusius socialinio verslo projektus ir ateitį t. y. apie kitą strategiją ir bendruomenių vietos projektus. Raginame kiekvieną bendruomenę pradėti ruošti savo bendruomeninės veiklos, savo kaimo ar visos seniūnijos viziją, tikslus ir suplanuoti inovatyvų projektą, kad tai nebūtų eilinis estrados dainininko renginys kaime, o būtų tai kuo galėtumėt didžiuotis ir turėti išmatuojamą naudą. Mes, savo ruožtu, galime pasiūlyti dalyvauti Jūsų susirinkimuose, pateikti geruosius pavydžius, kartu su Jumis inventorizuoti Jūsų turimus išteklius ir išgryninti Jūsų norus ir planus.

Bendruomenių lyderiai turėjo ir užduotį - išskirti savo bendruomenės stiprybę bei pažymėti norus ir planus. Gautą rezultatą galite pamatyti nuotraukose.

Mes dar kartą sakome AČIŪ Jums visiems už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą! Ir nesvarbu ar Jūs su mumis nuo pat 2004 metų, ar ką tik įsiliejote į bendruomeninę veiklą. Tai, kad Jūs čia, vadinasi Jūs ten kur turite būti. Linkime Jums ir Mums dar daug laiko kartu ir svarbiausia inovacijų veikloje.